Японски стъпки МАКСИ (над 45см)

SKU: Цена за 1 брой с ДДС | VAT incl.
28.8 лв
(0 Отзиви)
Добави в любими

Продуктов номер на Японски стъпки МАКСИ за градинска пътека: 

Видове размери:  дължина над 45см и дебелина около 3-5 см
Тегло: 70-90кг/ кв.м
Опаковка: Пале или дървена каса/ Максимален брой МАКСИ стъпки в една каса  30-40бр.
28.80 лв
Японски стъпки МАКСИ (над 45см) 1
28.8 лв
Наличност В наличност
Материал Гнайс
Размери на плочите полигонал (дебели за пътека) 4-8бр./кв.м
Повърхност (обработка) на камъка Естествена
Цена/ Мерна единица Цена за 1 брой
Опаковка Палет | Kаса | Дървена скара
Тегло на кв.м 70-80кг/кв.м
ВАЖНО: Характер и специфики на естествения камък Възможни са отклонения и вариации в цветовете и текстурата на каменните плочи (резултат от природния произход и формиране на камъка).
Рязаните, оформени, каменни плочи са с номинални размери с толеранс до ± 3мм (не са калибровани).
Винаги планирайте аванс от 10% върху чистата квадратура.
Продуктите ни са ръчна майсторска изработка, направени от хора (каменари - занаятчии).
Не е възможно предварително сортиране по цвят или калибър, както и предпочитания на нюанси, шарки или окраски в цветовете на камъка.
Защита, задължително импрегниране и поддръжка (Импрегнатор на британския производител LTP) За защита срещу попиване на вода: Универсален импрегнатор за камък (LTP или АКЕМИ)
За защита срещу попиване на вода и мазнини: Импрегнатор за камък Матстоун H2O
Винаги почиствайте естествения камък само с PH-неутрални препарати (LTP)
За защита и подсилване на цвета: Импрегнатор "Мокър ефект"


Японските стъпки за пътека МАКСИ ще внесат онзи хармоничен шрих във вашата градина, който свързва жилищната площ с природата. Този преход е важен елемент от всяка една градина и заслужава специално внимание. 

Стъпките са в МАКСИ размер с дължина над 45см и дебелина около 3-5 см. Стабилни и масивни, те създават визуален акцент със своята красива текстура и сиво-син цвят.


Стъпки за Пътека: Как да Изградим Красив и Функционален Градински Път

Градинската пътека не само че създава визуално привлекателен акцент в двора, но и предлага функционалност, свързвайки различни части от градината. Независимо дали искате да улесните движението си в градината или да добавите естетическа стойност, изграждането на градинска пътека е чудесен проект, който можете да осъществите сами. В тази статия ще разгледаме основните стъпки за създаване на красива и устойчива пътека.

1. Планиране на Пътеката

Изберете място: Първата стъпка е да решите къде точно искате да изградите пътеката. Определете нейната цел—дали ще води до определено място като градинска беседка, или ще служи като основна връзка между различни зони в градината.

Изберете форма и стил: Пътеките могат да бъдат прави или извити, в зависимост от стила на вашата градина и личните ви предпочитания. Ако градината ви е по-естествена и неформална, извита пътека ще допълни дизайна по-добре.

2. Избор на Материали

Камък: Един от най-популярните материали за градински пътеки е камъкът. Той е траен и придава естествен и елегантен вид на пътеката. Можете да използвате плочи от гнайс, гранит, варовик или мрамор.

3. Подготовка на Терена

Очертайте пътеката: С помощта на колчета и въже очертайте контурите на бъдещата пътека. Това ще ви помогне да видите точно как ще изглежда на място.

Изкопайте основата: Изкопайте повърхността на почвата в очертанията на пътеката. Дълбочината трябва да бъде около 10-15 см, в зависимост от избрания материал. Това ще гарантира стабилността на стъпките.

Поставете основа: Насипете слой от чакъл или пясък, който ще служи като дренаж и ще осигури равномерна основа за стъпките.

4. Полагане на Стъпките

Разпределение на стъпките: Разположете стъпките равномерно по цялата дължина на пътеката. Оставете достатъчно разстояние между тях, така че да е удобно за стъпване.

Фиксиране: Ако използвате каменни или бетонни стъпки, може да е необходимо да ги фиксирате с малко бетонна смес или циментово лепило, за да предотвратите тяхното преместване.

Изравняване: Уверете се, че всяка стъпка е стабилна и на едно ниво с околната повърхност. Може да използвате нивелир, за да постигнете перфектно равенство.

5. Завършване и Поддръжка

Запълване на празнините: Ако между стъпките има празнини, можете да ги запълните с почва или фин чакъл. Ако сте избрали тревна пътека, засадете трева между стъпките.

Поддръжка: Редовно почиствайте пътеката от мръсотия и листа..


Заключение

Изграждането на градинска пътека е чудесен начин да подобрите функционалността и естетиката на вашия двор. С правилното планиране, избор на материали и внимателно изпълнение, можете да създадете пътека, която ще допълва красотата на вашата градина и ще ви служи дълги години.


Като всяко красиво нещо и като всеки естествен материал, камъкът се нуждае от подходяща грижа и поддръжка.

Ние препоръчваме: винаги импрегнирайте каменните повърхности с правилните препарати за естествен камък!

Независимо от вида камък и местоположението, еднократното намазване с импрегнант, ще ви спести излишни вълнения и ще услесни в пъти поддръжката.

Всяко нещо се нуждае от грижи. Използвайте супер качествените немски препарати на АКЕМИ, с които работим и препоръчваме от години.

Намазаната импрегнирана повърхност не позволява на вода и замърсявания да попиват.

Защитата с импрегнатор осигурява устойчивост срещу разрушителните цикли на замръзване-размразяване при външни условия. Водата просто не попива, когато каменната повърхност е импрегнирана, а стои на капки.


В зависимост от вида импрегнатор, той може да не промени външния вид на камъка или да задълбочи цветовете. Изберете:

  • "Универсалният" импрегнатор, който не променя вида на камъка и защитава срещу вода
  • "Мокър ефект" - мощен импрегнатор, като Универсалния, но цветовете изпъкват в по-интензивен контраст
  • "Без петна" е най-добрият импрегнатор: защитава срещу вода и мазнини, който също не променя външния вид на камъка.

Кога трябва да се случи повторно нанасяне, зависи от типа естествен камък външни влияния, условията и експлоатацията на каменните плочи (дали е настилка/ облицовка и интензивност на трафика). Обикновено производителят АКЕМИ препоръчва:

  • за интериорна стенна облицовка: на всеки 10 години
  • за екстериорна стенна облицовка: на всеки 5 години
  • за настилки с интензивен трафик и мокри помещения: на всеки 2 години.

Как се нанася импрегнатор? - Лесно, като детска игра. Каменната повърхност трябва да е чиста и много суха. Течността, без да се разрежда, се намазва с валяче, гъба или четка. Ако повърхността е гладка полирана или мат, е необходима втора стъпка: така нареченото "лъсване" с микрофибърна кърпа 20мин., след като е нанесен импрегнаторът. И сме готови.

С какви препарати се почиства естественият камък? - Някои видове камък, като мрамора и травертина, са чувствителни към киселинните, много силни препарати за почистване (напр. белина). Ние препоръчваме: винаги почиствайте каменните си повърхности с PH-неутрално почистващо средство.

Питайте ни, ако имате още въпроси! Ние сме насреща и с радост ще съдействаме.


Как да вдъхновим нов живот на естествения камък в екстериора?

В няколко стъпки естественият камък може да бъде възстановен до първоначалното му състояние, в пълния си блясък и естестика.

На първо място е редовното почистване и поне веднъж годишно основно измиване с водоструйка. Това особено важи за продуктите ни от градинско обзавеждане (барбекютата, мивките, масите, плотове и тротоарните плочки).


След като повърхностите са чисти и сухи, не забравяйте да намажете с импрегнатор.

Съвет: Пазете външните си настилки от мебели, които изпускат ръжда.

При замърсявания от специален характер като мазни петна, образувана ефлоресценция (циментово мляко), плесен, остатъци от цимент или фугиращи смеси, силикони или бои, е най-добре да се свържете директно с нас за консултация. Разчитайте на нас, ще ви предоставим правилните препарати за разрешаване на проблема, където и както е възможно.

Издръжливостта на естествения камък зависи от специфичната порьозност на вида камък и нивата му на абсорбация вода. Например, порьозността на гранита и гнайса е около 1%, докато на пясъчника е повече от 20%.

Най-големите разрушителни врагове за предмети, облицовки и настилки, които са целогодишно навън, са слънцето и цикли на замръзване/ размразяване. Когато камъкът е импрегниран, ще получите максимална защита и много по-лесна поддръжка.

При тежки случаи на места със замърсявания, каменната неполирана повърхност може да бъде обработена с ъглошлайф и фини шкурки. По този начин се прамахва най-горния слой на камъка и става като нов. (Процесът е същият както при шлайфане на дървен паркет.)

Камъкът е най-добрият приятел на двора и градината. С любов към красивите, естествени материали и правилната грижа, камъкът ще продължи да ви радва много години напред.

При възникване на спор, свързан с покупка онлайн можете да ползвате сайта: